Domoljubne in veteranske organizacije v Pomurju so v šolskem letu 2019/20 razpisale 3. literarni natečaj z naslovom Spominska obeležja pripovedujejo.

Tudi letos so s svojimi prispevki sodelovali naši učenci, Gašper Mauko iz 8.c, Gloria Volf, Lana Simenčič in Žanin Verzel iz 6.c, Zarja Zupančič Rous iz 6.a ter učenka Stella Borovšak iz 5.b razreda pod mentorstvom učiteljice Hilde Knuplež.
Na natečaju je skupno sodelovalo 14 OŠ in 2 SŠ, ki so poslale skupno 66 prispevkov 67- ih avtorjev, med temi prispevki pa so jih 15 nagradili.
Med nagrajenci sta tudi dva učenca naše šole. Lanskoletna dobitnica priznanja – medalje,  je tudi letos med nagrajenimi, to je učenka Zarja Zupančič Rous, ki je napisala pesem Radgonski vojak. Drugi nagrajeni prispevek pa je pesem Nikoli več, ki jo je napisal Gašper Mauko.
Iskrene čestitke in zahvala vsem učencem za njihovo sodelovanje.
Zaradi že znane situacije je podelitev priznanj in nagradna ekskurzija za vse sodelujoče učence prestavljena na jesenske mesece.

Mentorica Tatjana Šebjanič

(Skupno 225 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost