Svetovni dan hrane, ki ga obeležujemo 16. oktobra, je v okviru Organizacije Združenih narodov za hrano in kmetijstvo (FAO) letos potekal pod sloganom »NAŠA DEJANJA SO NAŠA PRIHODNOST. Z ZDRAVIM PREHRANJEVANJEM ZA SVET BREZ LAKOTE«. Gre za globalno ozaveščanje in izvajanje aktivnosti za zmanjšanje lakote v svetu ter zagotavljanje raznolike in kakovostne hrane za vse.
Tudi na naši šoli smo se v kuhinji spomnili na ta dan. Kuharice so v jedilnici šole pripravile lično razstavo lokalne hrane za ta letni čas in s tem opozorile, kako pomembno je jesti zdravo in lokalno hrano. Na naši šoli večino sestavin za obroke nabavljamo od lokalnih dobaviteljev in eko izdelkov, saj si želimo, da naši otroci jedo čim kvalitetnejšo in zdravo hrano.

Dušan Šut – organizator šolske prehrane

(Skupno 109 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost