V soboto, 28. januarja 2017, so se naše tri učenke, Zala Flis, 9. a, Tea Müler, 8. a in  Aneja Kralj, 8. b, udeležile celodnevnega tekmovanja iz angleščine World Scholar’s Cup na OŠ Danile Kumar v Ljubljani. Na tekmovanju je sodelovalo več kot 300 učencev osnovnih šol in dijakov gimnazij iz Slovenije ter tudi iz sosednjih držav. Iz Pomurja ni sodelovala nobena druga osnovna šola.

World Scholar’s Cup je tekmovanje mednarodnih razsežnosti, kjer učenci in  dijaki v angleščini tekmujejo v štirih kategorijah: v kvizu, debati, pisanju eseja in skupinskemu kvizu. Naše učenke so zelo uspešno sodelovale v vseh tekmovalnih kategorijah ter na  zaključni večerni prireditvi prejele tudi lepo število medalj (7)  za uspešnost na posameznih področjih:

  •  Aneja je prejela zlato medaljo kot najuspešnejša udeleženka iz naše šole in še srebrno medaljo za družbene študije.
  • Vse tri tekmovalke so prejele srebrno medaljo za celo področje tem na kvizu Scholar’s Challenge (učenčev izziv).
  • Aneja in Tea sta prejeli srebrno medaljo še posebej za področje umetnosti.

Upam, da bodo pozitivne izkušnje s prvega sodelovanja na tem tekmovanju tudi motivacija za sestavo ekipe ali več ekip za tekmovanje v naslednjem letu.

“Don’t go through life. Grow through life.” (Brian Tracy)

Mentorica: Silva Plohl

(Skupno 48 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost