V soboto, 14. novembra 2015 se je 7 učencev od 6. do 9. razreda (Jaša, Nino, Luša, Zala, Šana, Klara in Kaja Blažka) skupaj z učiteljicama Valentino B. Novak in Romano S. Žnuderl udeležilo debatne delavnice za nadarjene učence v Knjižnici Ksavra Meška v Ormožu.
Delavnica je trajala od 8.00 do 13.00 ure, izvedeni so bili trije debatni krogi, ki so poleg nastopov afirmacijskih in negacijskih skupin vključevali tudi navzkrižno spraševanje in povratno informacijo sodnika.
Naslov debate po Karl Popperjevi metodi je bil “DOPING V ŠPORTU BI MORAL BITI DOVOLJEN”. Cilj debatne delavnice je bil vzpodbujanje kritičnega mišljenja, javnega nastopanja in doseganje višjih taksonomskih ravni.

Na delavnici je sodelovalo približno 20 osnovnošolcev iz OŠ Središče ob Dravi in OŠ Lendava, učenci naše šole so bili tokrat v vlogi aktivnih opazovalcev, saj so se z debatiranjem v tovrstni obliki srečali prvič.
Podobno delavnico nameravamo izvesti tudi na naši šoli.

Romana S. Žnuderl

(Skupno 73 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost