V petek, 7. junija 2024, smo za šolo izvedli 2. štafetni tek »čas se izTEKa – podnebni tek«. Tekali smo neprekinjeno med 8.30 in 12.50. Z nami so bili tudi učenci in učitelj OŠ Sostro iz Ljubljane. Vključili so se kot tekači, nekateri pa so skupaj z učenci 8. a razreda pomagali pri organizaciji. 

Spomnimo se:

»19. oktobra  leta 2022, smo se kot Ekošola pridružili največjemu mednarodnemu projektu s skupnim ciljem: ukrepati za podnebje, proti podnebnim spremembam, za ohranjanje biotske pestrosti in naravnih virov. Naš prispevek je bil  – 168,9 km, zadovoljni učenci in učitelji. Teklo je 491 učencev in 20 zaposlenih.«

V petek smo skušali naš prispevek pretečenih kilometrov izboljšati. Uspelo nam je. Pretekli smo 648 km. Teklo je 494 učencev naše šole. Manjkali so sedmošolci, saj so bili na zaključni ekskurziji. Če dodamo še 7 učencev iz OŠ Sostro (in njihovih 4,2 km) ter učitelje naše šole – 23 (in njihovih 9 km), smo skupaj pretekli  661,2 km.

Bilo je nepozabno dopoldne, polno prijetnega vzdušja in tekaške zagnanosti.

Čestitke vsem in hvala za udeležbo.

Jožica Zih

(Skupno 52 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost