PRAVI JUNAKI        

Že dolgo tega je,
da postal si junak,
boril se za domovino
in podal se v napad.

Veliko je ljudi,
ki rešili so nas,
za nas so trpeli
in pokazali svoj pravi obraz.

Danes se jih spominjamo,
o njih ob praznikih govorimo,
vendar nikoli ne pomislimo,
da zaradi njih na tak način živimo.

  

To so odlomki iz pesmi z naslovom Pravi junaki, ki ga je zapisala učenka OŠ Cankova, pesem je bila objavljena v zborniku literarnega natečaja Spominska obeležja pripovedujejo, na katerem vsako leto sodelujejo tudi učenci naše šole.

Devetošolci OŠ Gornja Radgona od uvedbe praznika, leta 2005, počastimo spomin na tega velikana slovenske zgodovine, s spominsko uro ob spomeniku, Svetilnik miru, ustavimo pa se tudi ob ostalih obeležjih, v aleji velikih ob Maistrovem spomeniku in na pokopališču ob grobu pokopanih Maistrovih borcev.

Slavnostni govornik na današnji spominski uri je bil pobudnik te spominske ure in nekdanji dolgoletni ravnatelj naše šole, gospod Dušan Zagorc, s svojo prisotnostjo pa so jo obogatili tudi predstavniki različnih veteranskih društev in občine.

Spominsko uro smo zaključili na radgonskem pokopališču, kjer smo prižgali svečo na grobu Maistrovih borcev.

  Zapisala: Tatjana Šebjanič

(Skupno 151 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost