Novo šolsko leto je staro komaj nekaj tednov, pa lahko že poročamo o novih uspehih učencev naše šole na področju animiranega filma.

V sredo, 28. septembra 2022, je v Ljubljani potekal 16. Mednarodni filmski festival za otroke in mladostnike ZOOM. Med filmi, ki so jih selektorji uvrstili v tekmovalni program, sta bila tudi dva animirana filma učencev naše šole, “Nahrbtnik” in “Vodna bitja slovenske mitologije“. Z avtoricami slednjega (pet učenk iz 8. c) smo se ta dan udeležili tudi projekcije izbranih filmov s podelitvijo nagrad.
Omenjena animirana filma sta bila sicer izbrana še na otroške mednarodne filmske festivale v Ukrajini (Dytiatko, Harkiv), Peruju (Ajayu, Puno), Srbiji (Animatorfest, Jagodina), Češki (Animanie, Plzen)  ter Kanadi (Reel Girls, Toronto – osmošolka Lena je bila s svojim animiranim filmom “Nočno nebo” tudi med nagrajenci festivala!). 👏👍

(Skupno 83 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost