Učenci od 6. do 8. razreda, vključeni v obogatitveni program Projekt Deutsch, smo se odločili, da bomo tudi to šolsko leto snemali oddajo z naslovom »Radgonska deca«, ki bo vsaka dva meseca predvajana na dvojezičnem radiu Agora. V celem šolskem letu bomo posneli pet oddaj. Prva je že za nami, predvajana je bila v ponedeljek, 16. oktobra 2017.
Ker je bil konec meseca septembra teden jezikov in ker Evropski dan jezikov praznujemo vsako leto 26. septembra, smo se odločili, da posnamemo oddajo na temo, ki bo govorila o različnosti narodnosti in jezikov. Posneli smo intervju z Arto, učenko 6. a razreda, ki obiskuje našo šolo in živi v Avstriji.
Z dijaki in profesorji Gimnazije Franca Miklošiča Ljutomer smo se pogovarjali o jezikovnih delavnicah, ki so potekale na naši šoli v ponedeljek, 9. oktobra 2017 pod njihovim vodstvom.
Tema naslednje oddaje, ki bo na sporedu radia Agora v ponedeljek, 18. decembra, bo obdarovanje.
Vsi učenci, ki pripravljamo oddaje, pridno sodelujemo z učiteljico nemščine Romano S. Žnuderl in novinarko Radia Agora, Jasmino Godec.

Oktobersko oddajo lahko poslušate tukaj
Tinkara Klemenčič, 8. c

(Skupno 72 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost