V soboto, 18. 11. 2017, je na osnovni šoli Gornja Radgona potekalo 19. državno tekmovanje iz znanja o sladkorni bolezni, ki ga je v sodelovanju z našo šolo organizirala Zveza društev diabetikov Slovenije. Sodelovalo je 19 srednjih in 82 osnovnih šol.

Po odpetih skladbah otroškega pevskega zbora, pod mentorstvom Janje Šinko ter Kristjana Borovšaka in predstavitvi Tinkare in Nina, pokrajine vinogradov, polj in prijaznih ljudi – Gornje Radgone, so učenci in dijaki začeli s pisanjem nalog in dokazovanjem znanja. Med 272 učenci in dijaki smo uspešno sodelovale tudi tri učenke naše šole – Aneja Kralj, Tinkara Klemenčič in Luša Maučec, pod mentorstvom Andreje Herzog. Najpomembnejši pa vseeno niso rezultati, pomembno je znanje, ki smo ga pridobili o tej vedno bolj naraščajoči bolezni modernega sveta. Zato ne smemo pozabiti, da je gibanje in zdrava prehrana ključ do kvalitetnega in dolgega življenja.
Najlepša hvala vsem donatorjem in delavcem šole, ki ste pripomogli k uspešnemu izvajanju državnega tekmovanja.

Fotografije

Luša Maučec, učenka 9. b

(Skupno 87 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost