V torek, 28. marca 2017, 6. učno uro nas je obiskal nekdanji taboriščnik in častni predsednik Mednarodnega odbora Mauthausen, gospod Dušan Stefančič, ki je učencem obeh oddelkov 9. razreda predstavil čas in življenje ko je bil ujet v taborišču Mauthausen in drugih taboriščih. Dr. Monika Kokalj Kočevar iz Muzeja novejše zgodovine Slovenije nam je predhodno predstavila zgodovinsko ozadje taborišča in potek ekskurzije, katere se vsako leto udeležijo učenci ene slovenske osnovne šole ob obletnici osvoboditve taborišča Mauthausen in taborišča Mauthausen Gusen. To je nagradna ekskurzija za posamezne šole, ki močno delujejo na vrednotah otrokovih in človekovih pravic. Letos so na Ministrstvu za izobraževanje, znanost in šport predlagali našo šolo, kar je velika pohvala za našo šolo. Letošnja proslava obletnice osvoboditve taborišča Mauthausen Gusen bo potekala v soboto, 6. maja 2017. Ekskurzije se bodo udeležili učenci 9. a in 9. b, ki so že danes z zanimanjem spremljali predstavitev ga. Dušana Stefančiča in nanj naslovili zanimiva vprašanja.

učitelj DKE, Dejan Kokol

(Skupno 140 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost