V sredo, 17. februarja 2016, smo se s predstavniki oddelčnih skupnosti 8. in 9. razreda udeležili 26. medobčinskega otroškega parlamenta, ki je letos potekal na Osnovni šoli dr. Antona Trstenjaka Negova. Na parlamentu so sodelovali učenci osnovnih šol iz občin Apače, Gornja Radgona, Radenci in Sveti Jurij ob Ščavnici. Po uvodnem pozdravu in kratkem kulturnem programu je sledila izvolitev delovnih organov in poročilo z 25. nacionalnega otroškega parlamenta. Nato so učenci predstavili svoje delo, mnenja, predloge, ideje in načrte v povezavi s temo Pasti mladostništva. Delegati naše šole so suvereno in uspešno zastopali šolo ter predstavili aktivnosti in ugotovitve povezane s pastmi in izzivi v mladostništvu. Na 12. pomurski otroški parlament, ki bo potekal 10. marca 2016, je bila iz naše šole izvoljena učenka Kaja Blažka Žnuderl iz 9. a razreda. Fotografije si lahko ogledate tukaj.

Mentorica otroškega parlamenta:
Nika Forjanič Huber

 

(Skupno 75 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost